Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Jablonec 2016

20. 3. 2016

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

V sobotu 19.března 2016 jsme zahájili Český halový pohár v 60m s překážkami v kategorii mladších a starších dětí prvním závodem v Jablonci nad Nisou. A můžeme říct, že jsme ho zahájili více než úspěšně!

 

Oproti loňskému roku nás na severu Čech přivítalo slunečné a jasné počasí, který umožňoval od haly krásný výhled na město. My však neměli čas kochat se panoramatem a radši se soustředili na závody.

 

Jako první se na start postavili mladší. Za náš sbor nastoupilo 5 závodníků: Ondra Kulhánek, Adam Hafiz, Kuba Koubek, Filip Nekovář a Matěj Šťastný. Nejmladší Filip s Matějem si ve velké konkurenci vedli skvěle – Filip s časem 22,97s obsadil 88.místo a Matěj s časem 24,64s 105.místo, což v celkovém počtu 136 závodníků z celé ČR není vůbec špatné! Pro Matěje to byl navíc první velký závod. Taktéž pro Kubu to byla první zkušenost a i přes velkou nervozitu na startu se dokázal neuvěřitelně zkoncentrovat a zaběhl čas oba časy pod 18s a nakonec zapsal ten druhý lepší – 17,79s. S tímto časem dosáhl na poslední bodovanou 30.pozici a bral 1 cenný bod, což je na jeho premiéru neskutečný výsledek, kterému stále nemůžeme uvěřit. Skvěle si vedl i Adam – s časem 16,46s doběhl na 16.místo a získal 15 bodů – vyrovnal tak loňské umístění Ondry Kulhánka. Ten si však letos doběhl poprvé do TOP10 pro 6.místo poté, co 60m s překážkami zvládl za 15,29s! Získal 25 bodů a svůj poslední rok v poháru v kategorii mladší má rozběhnutý parádně. Všech pět kluků si zárovně zaběhlo své osobní rekordy a ukázalo, že naše výsledky jdou stále nahoru.

 

Po mladších byli na řadě starší – Standa Kulhánek, David Schwarz, Kuba Schwarz a Lukáš Dvořák. Největším problém, o kterém jsme věděli již před závodem, byla skutečnost, že jsme v zimě neměli možnost trénovat na překážkách, zvlášť na 150cm bariéře, což bylo na výkonech bohužel velmi znát. Kluci na bariéře vždy ztratili a i přes skvělé výkony na kladině a u rozdělovače nedokázali ztrátu dohnat. Navíc došlo ke změnám pravidel a byly povoleny hadice s ROTT půlspojkami. Kluci se tak na závodech sžívali i s novými hadicemi. Kuba s Lukášem si k tomu prošli přechodem z mladší kategorie, přesto zaběhli skvělý závod – Lukáš s časem 20,62s na 149.místě a Kuba s časem 19,42s na 137.místě. „Ostříleným“ závodníků Davidovi a Standovi se vedlo trochu lépe – Standa skončil s časem 17,38s na 105.místě, těsně za Davidem, který měl čas lepší jen o 0,01s, tedy 17,37s a patří mu 103.příčka. Může se zdát, že výsledky nejsou nejlepší, ale všichni 4 si zaběhli své nejlepší časy! Takže sobotní bilance – 9 závodníků = 9 osobních rekordů. Fantazie Emotikona smile

 

Nebojíme se říct, že letošní Jablonec byl pro nás historickým úspěchem a doufáme, že na něj na podzim při závodech v Praze a v Ostravě navážeme.

 

Na velikonoční pátek navíc velkou proměnou projde i náš pozemek, který bude vykácen, na cestě jsou i nové překážky, takže naše tréninkové podmínky se opět vylepší, zvlášť starší kluci doufají, že lépe natrénují bariéru a příště už budou bojovat o přední příčky
Děkujeme Všem, kteří nám drželi palce u Fire Tv a příště na viděnou

 

Fotky na našem Facebooku

 
 

Závody v Jablonci

8. 3. 2016

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

sobotu 19. března 2016 se zúčastníme závodů v 60m s překážkami v Jablonci nad Nisou. Vzhledem k dopravě máme pouze omezený počet míst. 

 

Odjezd bude pravděpodobně brzy ráno, návrat v pozdních odpoledních hodinách. 

 

Dejte nám prosím vědět do středy 9.března, kdo by se chtěl závodů zúčastnit.

 

Přihlášeným pak pošleme podrobné informace

 
 

Jarní soustředění (pro ostatní sbory)

8. 3. 2016

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

POUZE PRO POZVANÉ SBORY (ZBRASLAV, ÚJEZD, HORNÍ MĚCHOLUPY):

 

Chtěli bychom Vás pozvat na naše tradiční jarní soustředění. Každoročně využíváme květnové svátky, které však nyní vychází na víkend, navíc na tento víkend vychází i pálení čarodějnic, proto jsme byli nuceni soustředění posunout na dřívější datum a to 15. - 17. dubna 2016. Opět využijeme objekt Rekreačního školicího střediska v Loutí u Nové Rabyně, kde máme k dispozici velkou tréninkovou plochu. Opět se chceme zaměřit na disciplíny hry Plamen (štafety, požární útoky...) a teambuildingové aktivity.

 

Příjezd je naplánovaný na pátek 15. dubna 2016 do 9:00 do RŠS v Loutí. Pokud se nebudete moci zúčastní již od pátku, dejte nám vědět, kdy byste dorazili, abychom podle toho upravili program.

 

Cena soustředění je 700 Kč za osobu.

 

 

Přihlašovat se lze do 8. dubna 2016 pomocí elektronické přihlášky na odkaze: 

 

 

Přihláška

 

 

Seznam přihlášených
 

 

 

Přihlášku je nutné odeslat jak pro děti, tak i pro všechny dospělé. Kdo nebude přihlášen, nebude s ním počítáno a nebude se moci soustředění zúčastnit.

 

Přihlášeným budeme od konce března rozesílat podrobné informace.

 

Pokud by byl jakýkoliv problém či dotaz, napište nám.

 
 

Jarní soustředění

8. 3. 2016

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

I letos jsme pro děti naplánovali tradiční jarní soustředění pro mladší a starší děti. Každoročně využíváme květnové svátky, které však nyní vychází na víkend, navíc na tento víkend vychází i pálení čarodějnic, proto jsme byli nuceni soustředění posunout na dřívější datum a to 15. - 17. dubna 2016. Opět využijeme objekt Rekreačního školicího střediska v Loutí u Nové Rabyně, kde máme k dispozici velkou tréninkovou plochu. Opět se chceme zaměřit na disciplíny hry Plamen (štafety, požární útoky...) a teambuildingové aktivity.

 

Vzhledem k tomu, že se nám soustředění vždy velmi vyplácí a zlepšujeme tím naše výkony na následujících závodech, tak bychom rádi dodrželi třídenní délku soustředění. Ze zkušenosti víme, že dva dny je málo s ohledem na fakt, že na soustředění vezeme velké množství vybavení. Znamená to tedy, že by bylo nutné, abyste děti uvolnili v pátek ze školy. Věříme, že to nebude velký problém a že s dětmi budeme moci absolvovat všechny 3 dny.

 

Protože je pátek pracovní den, tak letos nabízíme dvě varianty příjezdu na naše soustředění:

 

A) je možné využít vlastní dopravu do Loutí a dítě přivést v pátek ráno do 9:00 (případně dříve, naši vedoucí zde budou spát, pokud by to mělo být dříve než v 8:00, dejte prosím vědět)

 

nebo

 

B) je možné využít dopravu našimi transity od hasičárny v Cholupicích - odjezd je 7:00 (cena této cesty je 50 Kč)

 

Odjezd ze soustředění je opět vlastní dopravou a je naplánován na neděli 17.dubna 2016 mezi 16:00 a 17:00

 

Cena soustředění je 600 Kč. Těm, kteří mají zaplacené členské příspěvky započítáme slíbenou slevu 200 Kč - výsledná cena je tedy 400 Kč (+ případně 50 Kč za dopravu)

 

Přihlašovat se lze do 8. dubna 2016 pomocí elektronické přihlášky na odkaze: 

 

Přihláška

 

Seznam přihlášených

 

Přihlášeným budeme od konce března rozesílat podrobné informace.

 
 

Podzimní soustředění Loutí

6. 10. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Stalo se tradicí, že na jaře i na podzim vyrážíme do Rekreačního školicího střediska v Loutí strávit zde víkendové soustředění. Letošní podzimní příprava se odehrála o víkendu 3. - 4. října 2015. Z našeho kolektivu sem vyraziliy tři kategorie – dorost, mladší a starší děti se svými vedoucími. Počasí nám vyšlo na 1 s hvězdičkou, neboť pršet začalo až při našem odjezdu a my se tak mohli celý víkend věnovat poctivému tréninku na 60m s překážkami a Závod požárnické všestrannosti. Všem dětem děkujeme za skvělý víkend s plným nasazením a těšíme se, že využité znalosti a schopnosti zúročí příští víkend.

 

Fotogalerie ZDE

 
 

Memoriál Jany Dobiášové

6. 10. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Každoroční generálku před velkými zimními halovými závody jsme si letos odbyli v neděli 27.října v Třebonicích na Memoriálu Jany Dobiášové. Naše SDH reprezentovalo celkem 17 dětí, 5 z kategorie starších, 8 z mladších a 4 z přípravky. Střídavě zatažené a slunečné počasí nám velmi přálo, děti si, kromě skvělých umístění a výborných časů, odnesli hlavně hodně zkušeností a poznatků, co vše do zimy doladit.
Memoriálu se zúčastnilo velký počet sborů, včetně několika účastníků letošního Mistroství ČR, proto nás velmi těší, že se naši v této velké konkurenci neztratili.

 

Mladší chlapci

 

4. Kuba Schwarz – 16,85s
5. Ondra Kulhánek – 17,31s
9. Honza Schwarz – 20,27s
18. Nekovář Filip – 25,60s
32. Dan Krátký – 31,31s
34. Kuba Bureš – 33,36s
37. Kuba Nekovář – 34,40s
41. Martin Junek – 44,71s

 

Starší chlapci

 

18. David Schwarz – 19,24s
19. Standa Kulhánek – 20,00s

 

Starší dívky

 

7. Kačka Hrušková – 15,53s
9. Kája Dubová – 15,75s
13. Anička Malinová – 17,58s

 

Přípravka

 

4. Anička Kosíková

 

10. Matěj Šimánek
12. Martin Javůrek
14. František Bartoň

 

Věříme, že stejné nebo lepší časy děti zopakují i v zimě a my z nich opět budeme moci mít takovou radost!

 

Fotogalerie ZDE

 

Podzimní soustředění 3. - 4. října 2015 Loutí

14. 9. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Na začátku října proběhne podzimní soustředění, na kterém bychom se s dětmi rádi připravili na následující soutěže - na Závod požárnické všestrannosti (střelba ze vzduchovky, šplh po laně, topografické značky, orientace dle buzoly atd.), který nás čeká víkend po soustředění a na Orientační běh mladých hasičů (podobné disciplíny jako na „ZPV“, navíc např. odhad metru, odhad minuty atd.), který nás čeká na přelomu října a listopadu. V neposlední řadě také 60m s překážkami na listopadový Memoriál Marty Habadové.

Rodiče zajišťují vlastní dopravu dětí na místo (přibližně 30 minut od Prahy). 

Nájezd dětí v sobotu 3. října 2015 mezi 9:00 a 9:30.

Celková cena je 350,- Kč za osobu. Cena zahrnuje kompletní ubytování,stravu 5x denně, pitný režim po celý den. V sobotu začínáme obědem. Je tedy nutné děti vybavit dopolední svačinou. Platbu je potřeba uskutečnit při příjezdu na místo.

Odjezd ze soustředění bude probíhat v neděli 4. října 2015 po zabalení materiálu, vyzvednutí dětí možné v Loutí mezi 16:00 a 17:00. Od rodičů, kteří přijedou dříve, uvítáme pomoc se zabalením vlastních dětí a materiálu (překážky atp.).

Děti včas dostanou podrobné informace s doporučeným seznamem oblečení, přesnou adresou a dalšími informacemi. Informace budou také rozeslány na e-mailové adresy uvedené na přihlášce. 

Přihlášky je možné odesílat pomocí jednoduchého internetového formuláře na adrese:

http://goo.gl/forms/2RcZE0EpuL

Seznam přihlášených účastníků najdete na odkaze:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xVKP4VbvOe4e4Bd9qnqTIJjmljr9lpcPHU0swy4qKKk/edit#gid=0

 
 

Sezóna 2015/2016

31. 8. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Opět Vás zdravíme po prázdninách!
 
Pár informací k sezóně 2015/2016
 
V kategorii starších dětí máme stále volná místa. Případné zájemce zveme na náš trénink, tak neváhejte a přijďte se k nám podívat :-) Více informací o našich aktivitách najdete ZDE.

Tréninky starších budou probíhat jako loni
každou středu od 17:00 do 19:00 
a každý lichý týden v pátek od 16:00 do 18:00 (tzn. 11.9., 25.9. atd.)
 
Přes zimu budeme opět navštěvovat tělocvičnu. Termíny se teprve budou domlouvat, proto zatím nedokážeme říci, jaký den to bude. Vypadá to ale opět na pátky od 16:00 do 18:00. Toto ještě upřesníme.

Povinná výbava na každý trénink: sportovní oblečení, sportovní obuv, věci na převlečení (pro případ namočení během tréninku s vodou, dostatek pití.
 
V případě neúčasti na tréninku či plánované povinné akci je nutná omluva (SMS, e-mail). Děkujeme
 
 
Již nyní víme termíny některých soutěží a akcí:
 
Sobota 12.9.2015 Dětský železný hasič
Druhý ročník soutěže, kterou náš sbor pořádá na Oddechové louce v Komořanech. Vzhledem k tomu, že většina našich vedoucích tu bude jako pořadatelé, tak prosím, aby měl každý závodník doprovod. Soutěž se běží podle starých kategorií (nově příchozí - Lukáš D., Ondra K., Kuba a Honza S. můžou startovat za mladší, Kačka H., Anička M. a Petr J. můžou ještě za starší.) Více informací najdete na našich stránkách www.sdhcholupice.cz
Soutěž je dobrovolná, zájemce prosíme, aby se nám přihlásili do 5. září na email: schchstarsi@gmail.com
 
Neděle 13.9.2015 Závody v požárním útoku ve Sloupu u Prahy
Poslední soutěž podle starých kategorií (stejně jako Dětský železný hasič).
Sraz v 9:00 u hasičárny v Cholupicích, předpokládaný návrat v 16:00.
S sebou: sportovní obuv, modré hasičské tričko s dlouhým rukávem, sportovní kalhoty nebo elastické kalhoty nebo kalhoty od uniformy (podle toho, v čem se každému lépe běhá), pití, svačina, případně kapesné na občerstvení.
Dejte nám, prosím, také co nejdříve vědět, kdo se bude moci zúčastnit.

Neděle 27.9.2015 Soutěž jednotlivců - 60m s překážkami v Třebonicích
Upřesníme později.

Víkend 3.-4.10.2015 Soustředění v Loutí
Upřesníme později

Sobota 11.10.2015 Závod požárnické všestrannosti
Upřesníme později
 

Všechny potřebné informace budeme zasílat z e-mailu sdhchstarsi@gmail.com, také je budeme zveřejňovat na www.sdhcholupice.cz/clanky/mladi-hasici/starsi a v naší Facebookové skupině "SDH Cholupice - starší".
 

V případě dotazů se nebojte nám napsat :-)

Hezký poslední prázdninový den
Těšíme se na Vás ve středu
 
 
 

Víkendové závody

28. 6. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Vestecký vodník 2015

 

V sobotu 27.6.2015 nás čekal první víkendový závod v požárním útoku "Vestecký vodník" ve Vestci u Prahy. I přes nepřízeň počasí jsme si závody užili a rozšířili sbírku našich pohárů. Dopoledne startovaly mladší a starší děti. Mladší skončili na 3.místě a starší na 1.místě. Odpoledne si zazávodili i dospělí.

 

Fotogalerie ZDE

 

O pohár starosty Horních Měcholup

 

V neděli 28.6.2015 nás čekal druhý závod v požárním útoku v Horních Měcholupech, který byl zařazen do Podlipanské ligy. I zde se našim dětem vedlo výborně. Mladší si s časem 19,58s doběhli pro vítězství a starší získali s časem 17,65s 7.místo.

 

Fotogalerie ZDE

 

Víkendové závody, rozlučka

25. 6. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aktuálně

Tento víkend nás čekají poslední dvě soutěže jako rozloučení s touto sezónou.
 
 
V sobotu 27.6. se zúčastníme soutěže v požárním útoku ve Vestci.
 
 
Sraz v 8:25 u hasičárny, návrat  kolem 13 hodiny
 
 
S sebou: modré hasičské tričko s dlouhým rukávem, sportovní kalhoty či elesťáky, sportovní obuv, vysoké ponožky (ne kotníkové!), věci na převlečení v případě namočení, svačinu, pití, případně kapesné na nákup občerstvení.
 
 
V neděli 28.6. se zúčastníme další soutěže - požárních útoků v Horních Měcholupech.
 
 
Sraz v 8:10 u hasičárny, návrat znovu kolem 13 hodiny.  
 
 
S sebou: modré hasičské tričko s dlouhým rukávem, sportovní kalhoty či elesťáky, sportovní obuv, vysoké ponožky (ne kotníkové!), věci na převlečení v případě namočení, svačinu, pití, případně kapesné na nákup občerstvení.
 
 
___________________________________________________
 

Ve středu od vás padl návrh udělat malou "rozlučku" s touto sezónou.
Pro všechny, kteří se budou chtít zúčastnit:
 
 
Sraz ve středu 1.7.2015 v 18:00 u hasičárny, půjdeme na statek, kde si uděláme táborák a opečeme buřty a večer zakončíme malou diskotékou v hasičárně, kde přespíme. Ve čtvrtek ráno se zas všichni rozejdeme domů.
 
 
Akce není povinná!
 
 
Každý, kdo se bude chtít přijít, si přinese vlastního buřta/párek na opečení + nějaké brambůrky/křupky nebo cokoliv na večerní mlsání v hasičárně + nějaký nealko nápoj. Kdo bude přespávat, tak si samozřejmě vezme i věci na převlečení, spacák a karimatku.
 
 

Pečivo, hořčice, kečup zajistíme my :o)  

 
 
___________________________________________________
 
 
Všem, kteří se nezúčastní závodů o tomto víkendu ani rozlučky, přejeme krásné prázdniny, moc děkujeme za celou sezónu a těšíme se na Vás v září!
 
Ohledně zářijových tréninků a závodů pošleme informační e-mail ke konci prázdnin.