Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolektiv mladých hasičů

 

Aktuální plán celoroční činnosti naleznete v dokumentu níže:

(Plán celoroční činnosti)

 

 

 

Rubriky

Soutěže

Příspěvků: 4

Dorost

Příspěvků: 5

Starší

Příspěvků: 27

Mladší

Příspěvků: 11

Přípravka

Příspěvků: 2

Příspěvky

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2019 RŠS Loutí u Nové Rabyně

1. 4. 2019

| Rubrika: Kolektiv mladých hasičů

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2019
RŠS Loutí u Nové Rabyně

 

Přípravka a dorost

Pátek 3. až neděle 5. května 2019


(Více informací a přihlášku naleznete zde)

 

Mladších a starší děti

Pátek 10. až neděle 12. května 2019


(Více informací a přihlášku naleznete zde)

 

Kolektiv mladých hasičů

12. 3. 2015

| Rubrika: Kolektiv mladých hasičů

Mladí hasiči v Cholupicích působí od roku 2004. Ke dnešnímu dni má kolektiv přes 50 dětí (holky i kluci ve věku od 3 do 18 let), 22 kvalifikovaných vedoucích a instruktorů a 4 rozhodčí.

 

Uvítáme nové členy z řad dětí i nové vedoucí. Hlavním kritériem je mít zájem podílet se na činnosti dobrovolného hasičského sboru.

 

* * *

 

Termíny tréninků jednotlivých kateogorií 
(celoročně kromě letních a zimních prázdnin):


Přípravka (4 - 6 let): 
každé úterý 17:00 - 18:30 hod. v HZ v Cholupicích
 (přes zimu, dle rozpisu, také ve středu v tělocvičně ZŠ Rakovského 17:00 - 18:30
).

Mladší (6 - 11 let): 
každou středu 17:00 - 19:00 hod.
v HZ v Cholupicích.


Starší (11 - 15 let): 
každou středu 17:00 - 19:00 a každý pátek 16:00 - 18:00 
v HZ Cholupicích (
podrobný rozpis
)

Přes zimu (orient. listopad až březen)
každý pátek 16:00 - 18:00 v tělocvičně ZŠ Na Beránku. 


Dorost (13 - 18 let): 

každé pondělí 18:00 - 20:00 hod.
v HZ v Cholupicích.

 

Přes zimu (orient. listopad až březen)
každé pondělí 19:00 - 21:00 v tělocvičně ZŠ Rakovského.

 

* * *

 

Cena:

 

Výhodou kroužku je nízké finanční zatížení, protože je veden svými vedoucími zcela zdarma v jejich volném čase.
Členský poplatek činí 950,- Kč (pro sourozence 900,- Kč/osoba) za kalendářní rok.

 

Aktuálně máme ve všech kategoriích otevřený nábor.

 

* * *

 

Činnost mladých hasičů:

 

Náplní činnosti mladých hasičů je vzdělávání dětí nejen v oblasti požární ochrany (při níž děti získávají znalosti, ale i praktické zkušenosti ze všech oblastí hasičské činnosti, včetně požárního sportu), ale také osvojování tábornických dovedností (jakými jsou např.: uzlování, práce s pilou, sekerou a nožem, orientace v přírodě, atd.). V kolektivu mladých hasičů jsou děti vedeny ke kladnému a šetrnému přístupu k přírodě, její ochraně i využívání. Další náplní činnosti kolektivu jsou základy ekologie, zdravovědy a poskytování první pomoci. Nedílnou součástí náplně pro dětskou aktivitu v kolektivu je spousta soutěží, v nichž mezi sebou soutěží jednotlivé kolektivy mladých hasičů z celého hlavního města a okolí. V neposlední řadě tvoří náplň naší činnosti mnoho výletů, společně strávené víkendy či možnost účasti na letním táboře.

 

Přípravka a mladší
Samotný kroužek je propleten množstvím her a soutěží motivujících děti k další činnosti a rozvíjejících jejich snahu o poznávání nových věcí. Součástí kroužku jsou kromě různých soutěží v požárním sportu i návštěvy kulturních či přírodních památek v Praze a okolí. Pokaždé, když nám přeje počasí, opustíme klubovnu a vyrazíme ven, na hřiště, do parku či do přírody, kde se věnujeme sportu a praktickému osvojování zkušeností, při kterém nám mnohdy asistuje hasičská technika a výstroj našeho sboru.

 

Starší a dorost
Nejznámější a pro hasiče „královskou“ disciplínou je POŽÁRNÍ ÚTOK, při které se 7 dětí snaží v co možná nerychlejším čase dopravit vodu z kádě pomocí hadic, přenosné stříkačky a dalšího nářadí k terčům. Závodů v požárním útoku se účastníme především na jaře a na podzim, mezi každoroční soutěže patří závody v požárním útoku ve Sloupu u Prahy nebo v Letňanech.
Mezi další podzimní soutěže také patří různé ORIENTAČNÍ BĚHY. Každý rok pořádáme tradiční Orientační běh mladých hasičů (OBMH) a také se účastníme Závodu požárnické všestrannosti (ZPV). Při závodech děti na trase čeká několik různých stanovišť – topografie, uzly, střelba, požární ochrana či základy zdravovědy.
Poslední druhem podzimních soutěží je 60M S PŘEKÁŽKAMI, kde se děti na 60 metrové dráze s různými překážkami snaží spojit hadice, zapojit je do rozdělovače, do proudnice a doběhnout co nejrychleji do cíle. 
Přes zimu probíhá zimní příprava na jarní soutěže a také ZIMNÍ POHÁR V UZLOVÁNÍ, kde se 5tičlené družstvo nebo jednotlivci snaží na čas uvázat 5 různých uzlů.
Na jaře se zapojujeme do celorepublikové hry PLAMEN, ve které se utkáváme s ostatními pražskými sbory. Kromě zmíněného ZPV se do hry započítává výsledek 5 různých disciplín, které se běhají v jeden den, tradičně v květnu. Patří mezi ně: požární útok, požární útok CTIF, štafeta 4x60m, štafeta CTIF a štafeta požárních dvojic. Nejlepší sbory postupují z 1. kola na Městské kolo a vítěz tohoto kola postupuje na Mistrovství ČR. V případě dorostu jsou disciplíny poupravené, jedná se o požární útok, štafetu 4x100m a 100m s překážkami.
Kromě závodů a soutěží se účastníme či pořádáme různé VÝLETY NEBO KULTURNÍ AKCE. Mezi nejznámější patří Slavnostní zahájení adventu, dětský karneval či Staročeské Máje, tradiční slavnostní průvod obcí, kde děti tančí tanec „Česká beseda“

 

Většina akcí, na které se na trénincích připravujeme, se odehrává o víkendech, proto je nutné s tímto faktem počítat.

 

1233972_651948924823104_1834181781_n.jpg

 

Vedoucí kolektivu

14. 3. 2015

| Rubrika: Kolektiv mladých hasičů

Mladé hasiče na všechny závody i jiné akce připravuje 13 kvalifikovaných vedoucích.

 V SDH máme: 1 vedoucího I. stupně, 9 vedoucí II. stupně a 3 vedoucích III. stupně. K tomu máme 4 kvalifikované rozhodčí soutěží MH II. stupně.

 

Schůze vedoucích ("Houkačka") probíhá vždy první středu v měsíci od 19:00
v klubovně HZ v Cholupicích.

 

 

Naši vedoucí:

 

Vedoucí kolektivu

Vítězslav Svoboda (I.st)

 

Kategorie "Přípravka"

Michaela Routková (II.st)

Petra Šťastná (II.st)

Petr Nekovář (III.st)

Kateřina Hrušková (III.st)

 

Kategorie "Mladší"

Jana Čechutyová (II.st)

Květuše Burešová (II.st)

Vítězslav Svoboda (I.st)

 

Kategorie "Starší"

Filip Bureš (III.st)

 

Kategorie "Dorost"

Vítězslav Svoboda (I.st)

Petra Šťastná (III.st)

Petr Linhart (II.st)

 

Další vedoucí

Karolína Šinfeltová (II.st)

Martin Malý (II.st)

Michaela Fortinová (II.st)

 

Rozhodčí mládeže

Vítězslav Svoboda (II.st)

Petra Šťastná (II.st)

Květuše Burešová (II.st)